Spalničky nejsou dávnou historií

Spalničky nejsou dávnou historií

Lékaři tvrdí, že to vypadá, jako by se k nám nemoc zvaná spalničky vracela s novou silou. Co stojí za tímto nedobrým stavem?
a)     Jedním z důvodů je i to, že část populace nechce nechat své děti očkovat.
b)    U dospělých se objevuje tato nemoc proto, že po více nežli dvaceti letech od očkování už protilátky přestávají působit.
Jak právě vy zjistíte, jestli máte ještě dostatek účinných protilátek?Je to jednoduché. Stačí zajít do některé z EUC laboratoří a nechat si hodnoty změřit. V České republice jich najdete několik a jejich seznam s adresami je na internetu. Nemusíte mít s sebou doporučení od svého obvodního lékaře.
·        Vyšetření je velice jednoduché.
1)    Přijdete.
2)    Odeberou vám krev.
3)    Oznámí výsledky.
Jestliže se zjistí, že nemáte dostatek protilátek, můžete se nechat přeočkovat. Testy stojí něco přes dvě stě korun. Za ten klid to určitě stojí. Pokud už jste v minulosti spalničky prodělali, pak byste je ale podruhé dostat neměli.
zánětlivá vyrážka

Nebezpečná nemoc pro naše smysly

Tato nemoc se přenáší kapénkami, vzduchem nebo přímým kontaktem s nemocnou osobou. Je to tedy stejné jako například u chřipky. První příznaky pocítíte ale až za deset až dvanáct dnů. Projeví se zvýšenou teplotou, poté se přidá vyrážka na krku, hlavě a následně se rozšíří na celé tělo. Mohou se objevit i drobné skvrny v ústech.
očkovací vakcína
·         Pokud je vám jasné, že jste byli v minulých dnech v ohrožení a cítíte se nedobře, pak rozhodně jděte k lékaři.
Ačkoliv se jedná o takzvanou dětskou nemoc, mohou ji doprovázet nebezpečné komplikace. Patří mezi ně kožní hnisavé infekce, infekční onemocnění ucha, u kterého může dokonce hrozit ztráta sluchu. Stejně ohrožený i další náš smysl, kterým je zrak. V některém případě se může přidat i zánět mozku, který může skončit i smrtí. Nejohroženější jsou malé děti předškolního věku a dospělí od dvaceti let.