Jak se chránit v létě před horkým počasím a sluncem?

Jak se chránit v létě před horkým počasím a sluncem?


Léto je tady a s tím přichází i změny teplot. Poslední roky jsou léta v České republice opravdu krušná, protože teploty dosahují i vysoko přes třicet stupňů celsia, a to je velmi vysoké. Pro mnoha z nás je tak léto spíše utrpením než radostí, zvláště, pokud musíme trčet v práci místo toho, abychom se zchladili někde u vody.

Můžeme si léto ale ulehčit. Podívejte se na věci a vychytávky, bez kterých se v létě neobejdete.

opalovaí krém

SPF

Nezapomínejte na ochranu své pokožky před slunečním zářením! Je to prevence stárnutí pleti, pigmentových skvrn a v neposlední řadě také rakoviny kůže, která je čím dál rozšířenější. Spousta lidí používá SPF jenom v případě, že se vydají někam k vodě, ale měli byste ho používat denně na všechny části těla, která nemáte kryté oblečením, takže například paže, dekolt, krk a obličej.

Sluneční brýle

Kvalitní sluneční brýle jsou základ pro celé léto. Zvláště pokud jste řidiči, jsou pro vás téměř povinností. Ale i pokud neřídíte, nepodceňujte ochranu svého zraku. Sluneční paprsky vašim očím škodí a mohou vám způsobit i onemocnění očí. Sluneční brýle mohou navíc sloužit jako velmi hezký módní doplněk, například dámské sluneční brýle Luxbryle.

voda ve spreji

Termální voda ve spreji

Termální voda pro vás bude během léta tím nejlepším pomocníkem. Stačí jen trochu, abyste získali zpět svůj pocit svěžesti. Některé termální vody se prodávají ve spreji, a ty budou určené přesně pro vás. Rozprašovače jsou velmi jemné a vzniklá mlha pokryje váš obličej, čímž váš osvěží, aniž by zanechala váš obličej zmáčený. Pokud to jde, dejte předtím termální vodu vychladit do lednice.

Pokrývka hlavy

Že se už klobouky a jiné pokrývky hlavy nenosí? To je ale velká chyba, pokud si tohle myslíte! Klobouky a jiné věci mohou být stále velmi vítaným módním doplňkem. V létě navíc plní ochranou funkci. Chrání vás před úžehem a vaši vlasovou pokožku před spálením od slunce.