Na demolici domu si pozvěte specialisty

Na demolici domu si pozvěte specialisty


Stává se vám občas, že máte náladu se vším praštit, že jste vstali z postele levou nohou a ještě k tomu šlápli do hovínka, co tu utrousil váš pes? Nejraději byste vzali do ruky kladivo a zdemolovali, co vám přijde pod ruku? Tak se raději jděte do kuchyně uklidnit něčím dobrým k snědku a zapomeňte na demoliční práce, s nimiž byste v takové mizerné náladě nadělali víc škody, než užitku. Demolici domu, chaty, kůlny či garáže raději svěřte odborníkům a vězte, že cena demolice domu není tak nadnesená, jak si myslíte.

demolice domu

Bombardování – když dopadne letecká puma na bytový či rodinný dům, roztrhá jej na kusy, které se vzápětí se zřítí k zemi. Podobně můžete dopadnout i vy, když se pustíte do demolice domu vlastními silami. Demoliční práce je nutné provádět podle určitých postupů, je nutné brát v potaz hmotnost i objem střešní konstrukce, stropů, příček, obvodového zdiva, a není to o tom, vzít do ruky sbíječku a velkou palici a bušit bez rozmyslu do všeho kolem vás. Můžete tím způsobit poškození navazujících staveb a můžete tu utrpět vážná zranění při závalu cihlami a sutinami.

demoliční práce

Strojní a ruční práce – bourání jakékoli stavby vyžaduje nejprve odborné posouzení, jakým způsobem se budou práce provádět, a jaká technika tu bude nasazena. Některé úkony probíhají s těžkou technikou, jiné pouze ručně, ale vždy se tu uplatní odborné znalosti i zkušenosti z předchozích zakázek.

Demoliční práce zkrátka nejsou počítačová hra, kde stisknete tlačítko a objekt se rozletí na všechny strany jako po leteckém náletu, jde o velmi náročný proces, který by měl provádět někdo, kdo své práci opravdu rozumí. Demolují se nejen obytné domy, ale i průmyslové stavby, například vysoké tovární komíny, které musí dopadnout přesně do vymezeného koridoru a nesmí se zřítit na další stavby v okolí a způsobit více škody, než užitku.


Nezařazené