Pusťte se do skládání origami

Pusťte se do skládání origami

Před námi je mnoho dlouhých zimních večerů, které začínají již v brzkém odpoledni. Pokud je tedy všechny nechcete strávit u knihy anebo u televize a rádi byste nějaký svůj čas věnovali nějaké kreativní relaxační činnosti, vyzkoušejte origami.
origami boxy
Origami v překladu z japonštiny znamená doslova „skládat papír“. Nic víc ani nic míň. A nic víc ani nic míň než čtverec papíru nebudete k takové činnosti potřebovat. Pokud však ve skládání z papíru nejste zatím dostatečně zběhlí, bude se vám zároveň hodit i návod, jak na to.
Skládání origami má velmi dlouhou tradici, která v Japonsku sahá až někam do devátého století. Ovšem pozor, myslet si, že se k nám skládání z papíru rozšířilo z dalekého východu, by byla mýlka. I v Evropě se tato činnost postupně sama vyvinula, takže třeba ve Španělsku pro ni mají svůj vlastní samostatný název. Nicméně pokud jde o Japonsko, tak zde je tradice papírových skládanek opravdu silná a skládáním se baví již děti v mateřské škole.
papírové lodičky
Jestliže se chcete skládání věnovat, vyplatí se vám pořídit si vhodný typ papíru. Měl by být dostatečně pevný, ale zároveň dost tenký a jemný, aby nebránil jednotlivým skladům, kterých mohou být u složitějších výtvorů až desítky.
Záleží jen na vás, jaký motiv si ke skládání zvolíte. Jak na internetu, tak ve speciálních časopisech a knihách jich objevíte stovky. Můžete tak zabrousit do světa rostlin, zvířat, geometrických útvarů i abstraktních motivů. V každém případě je vhodné postupovat od jednodušších skládanek k těm složitějším, abyste si nejprve řádně procvičili základní druhy skladů. Přesnost a důkladnost jsou rovněž na místě, protože veškeré udělané chyby vás brzy dohoní při dalších fázích skládání výrobku.
origami motýl
Navíc, hotové origami můžete použít jako zajímavou dekoraci anebo třeba také jako dárek. Můžete ho třeba nalepit na čtvrtku papíru a vytvořit z něj originální přání k narozeninám či k Vánocům. Váš výrobek adresáta jistě mile překvapí.