Nejenom dešťovka šetří vaší peněženku

Nejenom dešťovka šetří vaší peněženku

Když si spočítáte veškeré základní náklady na chod domácnosti ve vlastním domě, jako je plyn, elektřina, telefony, internet, splácení hypotéky, případně školy pro děti, tak se dostáváme k dost vysokým částkám. A i přesto, že máte nízkoenergetický dům.
kýbl na pumpě
Ušetřit energii (ze sítě), která činí někdy až 80% nákladů v domácnosti, se dá například tím, že si pořídíte k svému domu fotovoltaickou elektrárnu, která ukládá elektřinu do baterií, nebo ji využijete hned k ohřevu vody. Zde máte možnost využít na toto zařízení i dotaci z programu Zelená úsporám.
Mnoho majitelů domů už mají nebo plánují pořídit si solární panely.  Dnes už je na výběr mnoho typů těchto panelů. Vyrábějí se nejenom v různých tvarech, ale i z různých materiálů a barvách. Tak si klient může vybrat takové solární panely, které mu budou maximálně vyhovovat. Určitě přinesou velkou úsporu a dům nebudou „hyzdit“.
zalévání hadicí
Šetřit vodou neustále – to je a bude prioritou celého státu. A jak to většinou bývá,začíná se vždy odspodu. To znamená, že se nejdříve apeluje na jedince, domácnosti, až pak přicházejí na řadu firmy…
U mnoha nových rodinných domech (i starších) se budují bazény. Pokud ho ještě nemáte, měli byste si dopředu zjistit, kolik vás přibližně provoz bazénu bude stát. Kromě vody jsou ještě největší položky na provoz bazénového čerpadla a použití chemie. Každá firma, která má ve své nabídce bazénová čerpadla, většinou nabízí i jejich servis.
V České republice máme několik firem, které pro váš dům dokážou nabídnout různá čerpadla:
v  pro bazén
v  do studny
v  na zavlažování zahrady
v  pro jímku
v  na využití dešťové vody¨
v  domácí vodárnu
Pokud můžeme poradit, komplexní řešení pro čerpadla, které si můžete zakoupit jak pro celý váš dům, tak i pro zahrnuto to jsou například čerpadla značky Wilo. Jsou vyráběna špičkovou technologií, jež umožňuje nejenom velkou úsporu energie, tichý provoz, ale takový perfektní servis, že budete určitě bez starostí. Prodej této světoznámé značky má ve své nabídce mnoho českých firem.
Mít svůj vlastní dům je určitě moc fajn. Ale k této vymoženosti velkého soukromípatří nejenom radost, ale i mnoho povinností.