Chytrý dům, hudba, už ne, budoucnosti

Chytrý dům, hudba, už ne, budoucnosti

Chystáte se v kanceláři ukončit práci a těšíte se na cestu k domovu. Víte, že večer k vám přijde příjemná návštěva, a musíte se proto cestou stavit na nákup. No jo, ale co vám doma chybí? Vytáhnete proto svůj smart phone, zapnete aplikaci, nalistujete v ní položku „Zásoby“, dále „Lednice“. A už vidíte, že nemáte víno, že chybí máslo a že plísňový sýr má prošlou dobu expirace. Myslíte, že to je ještě hudba daleké budoucnosti? Ne, nemáte pravdu. Již dnes existují systémy, které umožňují váš dům opravdu ovládat přes váš chytrý telefon.
dům s terasou
Možná ještě neexistuje systém, který automaticky odhalil prošlou expiraci u vašich potravin. Ale aby se postaral o váš trávník. Aby vytopil dům z úsporných 15 stupňů, v době kdy v něm nikdo není, na pohodlných 23, kdy se blížíte z práce, už existuje.
Tento systém sám dům vyvětrá a udržuje optimální vlhkost vzduchu. Rozezná, když si zapnete televizi a proto vám ztlumí pomocí žaluzií osvětlení místnosti. Zajistí uzamčení celého domu v okamžiku, kdy se ukládáte ke spánku, nebo v době kterou mu  sami určíte.
bíločerný obývák
Systém dům střeží 24 hodin. Kamerový systém se zaznamenává potřebnou dobu a v případě narušení bezpečnostních parametrů informuje bezpečnostní agenturu. V případě násilného vniknutí ihned i policii. Samozřejmě informuje o těchto skutečnostech i vás.
Výčet toho co dnes chytré domy zvládají, může pokračovat. Čidla bezpečně rozeznají, že můžete být v domě oslňování letním sluníčkem, nebo že by díky němu mohl být přehříván. Automaticky se stáhnou žaluzie a natočí lamely do ideálního úhlu. V případě, že vlastníte elektromobil, se o něj chytrý dům také postará. Až bude plně nabitý, budete informováni zprávou na ovládacím panelu a na mobil.
balkony na rohu
Když si uvědomíte, co vše už dnes zvládají systémy s ovládáním domu, můžeme se jistě těšit na budoucnost, s čím nás ještě překvapí. Automaticky otevíranou branou, která jen co zjistí, že se váš vůz pohybuje směrem k domu, vás už asi dnes nepřekvapí. Možností do budoucnosti je nepočítaně. Žijeme v době, kdy se vše vyvíjí rychleji a rychleji. Tak si pomalu zvykejme, že se smart domy stanou běžnou součástí našeho života.