Ostrov Tenerife – čím zaujme?

Ostrov Tenerife – čím zaujme?

Tenerife patří mezi nejznámější Kanárské ostrovy. Podíváme-li se na statistiky z oblasti cestovního ruchu, asi nás nepřekvapí, že mu patří prvenství nejen co se rozlohy týče, ale i v počtu turistů.
sopka na Tenerife

Co nalezneme na Tenerife?

Tato destinace většinu návštěvníků zaujme zejména svou rozmanitostí. Zatímco významnou část mořského pobřeží obléhají turistická letoviska, ve vnitrozemí nalezneme tradiční kanárské vesničky. Patříte-li mezi vyznavače vodních sportů, přijdete si na své stejně jako v případě, že dáváte přednost pobytu v horách.
 
Pokud vás láká pláž černými lávovými kameny, udělejte si výlet na východní pobřeží. Jestliže naopak preferujete tradiční písčité, turistická centra na jihu vás stoprocentně potěší svými možnostmi.
 
Jižní cíp ostrova má své specifické klima. Mnohokrát se vám stane, že zatímco v této oblasti se bez problémů opalujete, v severní části prší. I to je jeden z důvodů, proč většina turistického ruchu směřuje na jih.
 
Ovšem severní břehy v každém případě stojí za návštěvu. Dostanete se sem zhruba za hodinu jízdy po jediné místní dálnici směřující do hlavního města Santa Cruz. Díky již zmiňovanému počasí si zde na své přijdou milovníci surfu. Zejména v zimních měsících se tu setkáte se silným větrem, který dokáže způsobit pořádné vlnobití. Jinými slovy, chystáte-li se na surf, těžko byste hledali vhodnější místo.
 
Nudit se však rozhodně nebudete ani v centru ostrova. Nachází se zde totiž nejvyšší hora Španělska – Pico del Teide.
moře na tenerife
 
Rozhodnete-li se na ni vystoupat, nejdříve vás bude čekat poměrně dlouhá cesta po klikatých horských silničkách. Začnete na úrovni moře, v typicky tropické oblasti. Následně projedete několik klimatických pásem, až dorazíte k lanovce, jež vás vyveze téměř až k vrcholu. Patříte-li mezi dobrodružnější povahy, zkuste přijet večer a vystoupat pěšky. Budete tak svědky východu slunce, který si prohlédnete z nezapomenutelného místa.
 
Od lanovky až na samotný vrchol vede dobře udržovaná cesta. Ač není příliš dlouhá, počítejte tak s hodinou času. V této nadmořské výšce se setkáme nižší koncentrací kyslíku, což činí výstup mnohem náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát.