Nepodceňujte antiviry

Nepodceňujte antiviry

Když je zima oblečeme se, jíme více vitamínu a celkově se snažíme zabránit nachlazení. Jenže stále velice málo lidí si uvědomuje, že i naše data a počítače potřebují péči a ochranu. Většina z nás si dává pozor hlavně na údaje k online účetnictvím a při platbě kartou, ale i zneužití našich emailů nebo účtů na sociálních sítích může mít nepříjemné důsledky.

ochrana počítače

Základem dobré ochrany dat jsou samozřejmě kvalitní hesla, jenže i sebelepší heslo může být v případě napadení počítače virem absolutně zbytečné. Počítačových virů existuje nepřeberné množství, od těch méně nebezpečných, které třeba odesílají samovolně zprávy na sociálních sítích po ty, které vám vysají všechna data z počítače. Čím je virus neškodnější tím jednodušší bývá ho odhalit a smazat, ale na opravdu sofistikované viry je potřeba používat speciální programy a pomoc odborníků.

Specialisté přes počítače obecně radí využívá antivirů nepodceňovat a mít alespoň základní verzi nějakého antiviru, který je zdarma. Existuje samozřejmě ohromné množství firem, co své antiviry nabízí, a i mezi těmi zdarma se nachází poměrně kvalitní produkty, které dokáží zabránit infikování většinou běžně šířených virů. Lepší varianta, jsou samozřejmě prémiové placené verze, které dokáží počítač ochránit opravdu téměř před vším. Pravdou je, že placené programy vás nikdy neochrání před speciálními viry, ale ty jsou většinou namířeny proti různým datovým centrům s kvalitní ochranou a nikdo je nevyvíjí kvůli odcizování dat obyčejných a nezajímavých uživatelů. Jednoduše nikdo nebude vyvíjet složitý systém, aby vám vysál z účtu pár korun, když systém může použít na mnohem odvážnější a výdělečnější činnost.
internet security

Základem by tedy pro každého uživatele měl být alespoň kvalitní antivirus zdarma, popřípadě placená verze a dodržování zásad bezpečnosti na internetu. Mezi ty patří hlavně kvalitní zabezpečení svých účtů, pravidelné měnění hesel a nesdílení osobních informací s neznámými lidmi. Nakonec antivir, který je zdarma nezabírá téměř žádné místo na disku a ani jeho instalace není nijak těžká a může pomoci zabránit před spoustou potíží, tak co už máte i vy ten svůj?