Skvělá potrava

Skvělá potrava

To, co do svého těla dostáváme, naprosto souvisí z našim zdravím. Když budete kouřit nebo až příliš holdovat alkoholu, můžete čekat, že dříve či později přijdou nějaké zdravotní nepříjemnosti. To samé samozřejmě platí i o jídle. Když je strava tučná a nevyvážená, nejenže člověk tloustne, ale také může takto přijít k rozličným zdravotním komplikacím. Abyste se tomu vyvarovali, měli byste konzumovat více zeleniny. Nemusí mít klasickou podobu mrkve nebo celeru, ale také se může jednat kupříkladu o chutné klíčky z bio semen .
mladé výhonky

Zachutnají vám

Pokud jste byli zvyklí doteď jíst hlavně vepřové a různé omáčky, možná si říkáte, že zrovna pro vás klíčky nebudou tím pravým ořechovým, ale to se mýlíte. Jde o velice chutnou pochutinu, kterou můžete různými způsoby upravit. V případě, že hledáte nějakou zdravou náhradu za klasické křupky nebo chipsy, můžete sáhnout právě po těchto klíčkách. Na rozdíl od výše zmiňovaných produktů po klíčkách rozhodně nepřiberete ani se vám nezvýší cholesterol. Naopak. Budete-li je jíst pravidelně a zároveň vyřadíte ze svého jídelníčku tyto nepříliš zdravé věci, váš zdravotní stav se vám pomalu, ale jistě zlepší. Stačí jen z pojídání klíčků udělat zvyk.
fazolové klíčky
Jednoduché klíčení
K tomu, abyste získali dostatečné množství klíčků si je nemusíte kupovat v obchodě, ale klidně si je můžete vyklíčit doma. Stačí mít jen vhodná semena. Nejedná se o nic složitého a s trochou nadsázky by to mělo zvládnout i trochu odrostlejší dítko. Navíc takto můžete pěstovat klíčky prakticky po celý rok. Stačí jen navodit ty správné podmínky jako je dostatečný přísun vláhy a teplota okolo patnácti stupňů. Klíčky lze pak použít jako přílohu nebo je jíst samostatně. Vhodné jsou například do baget nebo obložených chlebů. Běžně se rovněž používají jako součást různých salátů a určitě vám budou chutnat i v polévce nebo v omáčce. Vhodné jsou i pod maso.


Nezařazené