Na výlet autem z autopůjčovny se můžete vypravit i v deštivém počasí

Na výlet autem z autopůjčovny se můžete vypravit i v deštivém počasí

Nevíte, jak zabavit vaše ratolesti, které mají prázdniny, a vy si vybíráte náhradní volno, čímž si prodloužíte o dva dny víkend? Můžete to udělat třeba tak, že si pronajmete vůz z autopůjčovny v Praze https://autopujcovna-milan.cz/ a vypravíte se s dětmi někam, kde se nebudou nudit, a kde je zabaví tamní prostředí.

Hrad Kámen – deštivé počasí vás může inspirovat k návštěvě netradičních muzeí a výstav. Pokud vaše děti zajímá technika, mohlo by je oslovit nejen Technické muzeum v Praze, ale třeba i muzeum motocyklů na hradě Kámen, nedaleko Pacova.

jízda po dálnici

Koněpruské jeskyně – v jeskyních vám nebude vadit ani bouřka, ani krupobití, s dětmi se v Koněpruských jeskyních určitě nudit nebudete, a pokud se vám tamní prostředí zalíbí, můžete podobné zážitky zopakovat v jeskyních Chýnovských u Tábora anebo v Bozkovských dolomitových jeskyních u Semil.

Hluboká nad Vltavou – milovníkům architektury a mistrovského stavitelského umění lze doporučit zámek v Hluboké nad Vltavou, jehož novogotický styl patří k nejkrásnějším památkovým objektům na celém světě. Obdivuhodný je jak exteriér zámku s přilehlou zahradou a parkem, ale i vnitřní prostory, přístupné v rámci prohlídkových okruhů.

zámek Hluboká nad Vltavou

Zoologické zahrady a zooparky – těch je v okolí Prahy a ve Středočeském kraji hned několik, např. v obci Zelčín nebo v obci Zájezd. Samozřejmě byste mohli zavítat i do pražské ZOO, která je svou rozlohou mnohonásobně předčí, a také vás zabaví na celý den. A to i za deště. Pláštěnky a deštníky tu užijete tak, že vám ani nebudou překážet.

Exotičtí motýli v botanické zahradě – v areálu botanické zahrady hned vedle pražské ZOO je k dispozici expozice živých exotických motýlů, a to je velkým lákadlem zejména pro děti. Spatřit tolik obřích motýlů s pestrobarevnými křídly se vám totiž jinde podaří jen stěží. Další možnost, jak zahnat nudu a hlavně nabídnout dětem něco jiného, než sociální sítě a mobilní telefon.