Bedny takové i makové

Bedny takové i makové

Pokud máte výrobní firmu a posíláte občas své výrobky do zahraničí lodní dopravou, víte, že nemůžete své zboží zabalit jen tak do něčeho. Máte volbu mezi dřevěnými, plastovými nebo kovovými bednami. Ale co zvolíte je předem jasné. Vyhraje plastová bedna nebo kontejner. Aby se zabránilo zavlečení a rozšíření nebezpečných dřevokazných škůdců ze země do jiné země, zvlášť z kontinentu na kontinent, musí se každá bedna, které je zhotovená ze dřeva, podrobit fumigaci. Je to tepelné zpracování, které zahubí veškeré zárodky hmyzu.

bedna

Možná jste ti někdy všimli stevarda nebo letušky, že při odletu např. z řeckých ostrovů směrem do České republiky, otevřou prostory pro uložení palubních zavazadel a vystříkají je sprejem proti hmyzu. Každá země se brání dovozu jakýchkoliv zvířat, včetně hmyzu, které by u nich neměli přirozeného nepřítele, a tak by došlo k jejich rychlému přemnožení. Pokud posíláte zboží v dřevěných bednách, musíte k zásilce doložit potvrzení o fumigaci a bedny musí být označeny příslušným znakem.

bedna

Toto vám odpadne, pokud použijete plastový kontejner Schoellerallibert. Plastové kontejnery jsou lehké, skladné a velmi pevné. Dřevo může nasáknout vodou, ale plastové kontejnery s víkem jsou vodotěsné. Papírové obaly jsou lehké, ale stačí déšť a katastrofa je na světě. To se vám s plastovou bednou nemůže stát. Kovová bedna bude příliš těžká už předtím, než ji zaplníte svým zbožím a pokud byste je chtěli skládat na sebe, můžete rychle přetížit podlahu a poničit ji. Plastová je na tom opět lépe a je proto výhodnější. Další výhodou plastových beden je jejich údržbovost. Nenatírají se, a proto z nich ani barva nemůže odpadat. Nerezaví jako ocelové bedny. Nerozpadají se jako dřevěné bedny. Pokud se plastová bedna ušpiní, stačí hadice s vodou a problém je vyřešen. A teď už víte, proč jsme na začátku říkali, že volba plastové bedny zvítězí.