Naučte se líčit štětcem

Naučte se líčit štětcem

Mnoho žen se pravidelně líčí. Pro mnohé ženy se stal make-up symbolem každodenní péče o pleť. Ženy si dokážou vybrat, co je pro ně správné a co se jim líbí. Téměř u všech žen, které se líčí, najdeme dostatek líčidel. Každá má své oblíbené make-upy, pudry, rtěnky a další kosmetické nezbytnosti. Co ale řada žen opomíná je výběr kosmetických pomůcek, kam patří i pomůcky, kterými se nanáší make-up, pudr, tvářenka, rozjasňoval i kontury. Řeč je o štětcích. Na trhu je jich obrovské množství, od štětců za pár korun, až po štětce za několik tisíc korun. Jak vybrat ten správný, a v čem se liší?

kosmetické štětce

Je třeba si uvědomit, že štětce se dělí na přírodní a umělé. Obě skupiny mají své uživatelky. Přírodní štětce na líčení https://www.pulo.cz/phb-kabuki-stetec.html bývají buď ze zvířecích chlupů a štětin, případně z vyrobených náhražek. Pokud chcete mít dokonalý make-up, vyzkoušejte kabuki štětec, ten by neměl chybět v žádné kosmetické taštičce. A proč zrovna on?

a) Neobsahuje zvířecí složky, a je tedy veganský
b) Je skládací a vejde se vám i do nejmenší kabelky
c) Má měkké štětiny a je tedy šetrný k vaší pleti
d) Je vyrobený z udržitelných materiálů

štětec na pudr

Naučte se používat štětce i vy, a dopřejte své pleti nanášení make-upu bez drobných poranění. Při výběru vhodných štětců vždy dbejte na to, aby byly co nejměkčí. Velmi tvrdé umělé štětiny vám mohou pořádně podráždit pleť, což může vést ke vzniku odřenin a akné. S tímto kapuci štětcem vás čeká velmi příjemné nanášení tvářenky, make-upu či pudru, protože štětiny jsou lehoučké.

Jak takový štětec udržovat? Není to nic těžkého, stačí vám teplá voda, jemný šampon a vaše ruce. Jemně jej v dlaních omyjte šamponem, pořádně opláchněte a nechte položené na ručníku, dokud nevyschnou.
Štětce je třeba pravidelně umývat, aby na nich neulpívaly nečistoty, ty byste si potom nanášely na obličej a to způsobuje akné, ekzémy a vyrážky.