Florencie – různorodá kulturní metropole

Florencie – různorodá kulturní metropole

Jestliže existuje místo, kde byste se měli rozhodně alespoň jednou za život podívat, pak je to Toskánská Florencie. V tomto městě se totiž nachází ty nejrůznější druhy umění a to dokonce již od středověku . Díky mecenášům, kteří pocházeli z rodu Medicejských, se z města stalo centrum renesance. Pochází odtud hned několik slavných umělců, mezi které bychom mohli zařadit básníka Dante Alighieriho, architekta Filippa Brunelleschi a mnoho dalších. Není se tedy čemu divit, že Florencie uchvátí nejen historiky, ale také milovníky hudby nebo literatury.
domy ve Florencii

Ve Florencii najdou jistě uspokojeni všichni ti, kteří svůj čas velmi rádi tráví v galeriích, kde se kochají uměním a kromě toho také rádi objevují krásy kostelů a chrámů. Určitě za pozornost stojí Galleria degli Uffizi, kterou střeží hned několik uměleckých skvostů několika staletí. Za navštívení stojí i radnice, která sídlí v budově Palazzo nebo katedrála Santa Maria del Fiore. Ti, kteří milují romantiku, si jistě zamilují procházku po zahradách Boboli nebo mostě Ponte Vecchio. Ne nadarmo je město cílem turistů. Jestli je ale něco, co člověk při návštěvě města určitě potřebuje, pak je to trpělivost a hlavně čas.
řeka arno

Jestliže máte oblíbenou knihu, která se odehrává ve Florencii, pak byste rozhodně měli popřemýšlet o tom, jak popisovaná místa v knize vypadají ve skutečnosti. Můžete si představit, že jste danou postavou a místa si projít.

Pokud jste fanoušky hudby, pak je pro vás Florencie tím pravým ořechovým. Kdo by odolal italské opeře, která je uváděná v paláci zvaném Pitti? Kromě toho se zde pořádají i každoroční hudební festivaly, které určitě stojí za to také navštívit. Mezi nejznámější z nich patří Florence international music festival.
florencie itálie

Neměli byste zapomínat ani na kávu. Pravá italská káva je tou nejlepší na světě. Pamatujte ale na to, že pokud není ráno, neměli byste si objednávat cappuccino.

Měli byste si dávat také pozor na gestikulaci. Pokud nemluvíte italsky, měli byste před cestou věnovat alespoň trochu času do učení základních frází, jako jsou například pozdravy nebo italská gesta. Podle nich toho totiž spoustu poznáte.