Údržbou bazénu můžeme předejít problémům

Údržbou bazénu můžeme předejít problémům

Investice do vlastního bazénu nemusí být zrovna malé, ale když si propočteme různé vstupné a dopravu na veřejná koupaliště nebo do plováren, tak se vstupní cena poměrně dost rychle vrátí nazpět. Navíc když se připočte možnost okamžitého koupání, soukromé relaxace v přírodě, zkrátka pohoda v domácím stylu, tak to už je naprosto senzační bonus. Je pravdou, abychom si tento bonus vychutnali v plných doušcích, tak je třeba o bazén také správně pečovat a pokud se nám přece jenom něco nelíbí, tak zavolat na servis bazénů a vířivých van. Zde nám poradí, případně přijedou osobně ošetřit vodu nebo opravit závadu.

hadice

Nemá cenu kupovat levnější a nekvalitní produkty

K danému typu bazénu jsou vždy doporučené i další součástky nebo vhodné komponenty. Není dobré zde šetřit nebo hledat náhražky. Například, že je nutné pořídit filtraci pro čištění bazénové vody, to v podstatě víme moc dobře. Ovšem abychom ji nějakým způsobem mohli čistit, potřebujeme ji zákonitě nějak spojit. K tomu nám poslouží jednoduše hadice k bazénové filtraci. Problém může nastat tehdy, když bude nekvalitní materiál, tak nejen že budeme muset zakoupit novou, ale samozřejmě to nebude fungovat jak má.
Na co si dát pozor:

  • Plovoucí hadice by měla být především z kvalitního a odolného lehkého plastu.
  • Plast by měl obsahovat dostatečné množství UV stabilizátorů.
  • Je určena k propojení s bazénovou filtrací a měla by dobře sedět na obou koncích.
  • Měla by mít správný průměr, aby mohla filtrační jednotka podat skutečně dobrý výkon. To jeden z nutných kroků, abychom měli čistou vodu v bazénu.

filtrace

Hadice se nikdy neztratí

Při údržbě bazénu se s ní setkáme i na vícero místech, než jen u filtrace. Potřebujeme ji k vysavači, k napouštění vody, připojení solární techniky a na další komponenty. Je dobré zvolit vždy správný průměr a také délku. Pokud budeme vybírat solární hadice, tak pochopitelně jedině černé barvy. Všechno to jsou sice investice, ale na druhou stranu do našeho pohodlí a za to si každý rád tak trochu připlatí. Navíc správnou údržbou nám bude bazén sloužit řádku dlouhých let.