Jak aplikovat chemii do bazénu při odjezdu na dovolenou

Jak aplikovat chemii do bazénu při odjezdu na dovolenou

Každý odjezd mimo místo bydliště není pro bazén žádnou tragédií, vyžaduje však důkladnou přípravu. Podobně jako musíte zajistit pravidelné zalévání květin, i bazén je „živý“ organismus, který je nutné zabezpečit.
lehátka v bazénu

Především pamatujte na hodnotu pH vody v nádrži, ta je základním ukazatelem a podmínkou k provádění dalších akcí. Měla by se pohybovat v rozmezí od 6,8 do 7,3, tedy ani příliš kyselá, ani zásaditá. Následně použijte tester na zjištění obsahu volného chlóru, ten by neměl přesahovat rozmezí 0,3 – 0,5 mg na litr bazénové tekutiny. Před odjezdem pak do dávkovače vložte zhruba trojnásobek tablet chemie do bazénu – chlornanu sodného a kvůli tomu, že bude bazén delší dobu mimo provoz, využijte pomalého dávkování.
míč ve vodě

V další fázi se pusťte do úklidu dna a stěn. Měli byste je zbavit nečistot a usazenin kartáčem s teleskopickým nástavcem a bazénovým vysavačem. Po dobu odsávání a čištění by měla běžet https://www.databazeknih.cz/knihy/mit-s-kym-bezet-58191 filtrace a odpad z vysavače směřujte přímo do kanalizace.

Základem je pomalé dávkování chemie a pravidelná filtrace

Nádrž je nyní připravena k „letnímu zazimování“. Zakryjte ji krycí plachtou, která zamezí spad prachu, pylu, listí, hmyzu, travin, jehličí a podobných nečistot, které by se usazovaly na dně, nebo zbytečně plnily skimmery. Plachta je velmi důležitým pomocníkem, pokud přímo nemáte k dispozici zastřešení bazénu, zabráníte zároveň tvorbě zeleného zákalu a vodních řas.

Následně nastavte pravidelné spínání filtrace na každý den po dobu zhruba dvou hodin, resp. v závislosti na objemu nádrže – celý objem vody musí denně jednou projít filtrací. Pokud nemáte možnost automatiky a máte dobré sousedské vztahy, lidský faktor je vždy lepší – dohlédne na průběh filtrování a působí i jako bariéra proti zlodějům. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda není filtrační patrona plná kalů a usazenin, ucpaný filtr a plné košíčky skimmerů a čerpadla by celou akci pokazily.
koupací čepice a brýle

Po návratu z dovolené zapněte filtraci a změřte pH vody a obsah chlóru a po případných korekcích s využitím bazénové chemie je v podstatě voda způsobilá ke koupání. Můžete tedy během chvilky vyměnit koupací proceduru v mořské vodě za sladkovodní.