Žebříček hodnot v našem životě

Žebříček hodnot v našem životě

Přemýšleli jste někdy o prioritách, které ve svém životě máte? Pro někoho to může být milující rodina, vlastní bydlení a pro jiného třeba kariéra. Ať už má náš životní sen podobu jakoukoliv, ve většině případů se tyto představy snažíme naplnit. Ne vždy je to tak jednoduché, jako ve snu, ale přesto tomuto snažení věnujeme mnohdy celý náš život.

uzavření smlouvy

Jedním z takových přání může být právě vlastní bydlení. Pro ty, kteří celý život žili v domečku se zahradou, se následně jen těžko smíří s myšlenkou čtyř stěn někde uprostřed sídliště. A tak nezbývá nic jiného než navštívit svou banku, vzít si úvěr a splnit si sen. Jenže jen málokdy se vlastně hovoří o tom, kdy je ta správná doba. Banky v tom však mají jasno, pro ně je ideální doba mezi 26 až 35 lety. Kdy máte stabilní práci, jste na vrcholu svého produktivního života a je tak nejvíce pravděpodobné, že tu hypotéku nakonec reálně dokážete splatit. Jakýkoliv žadatel, který se více či méně vymyká této věkové skupině, už bude pro banku tak trochu trnem v oku. Zatímco do 26 let věku ještě většina jedinců studuje nebo nemá dostatečný příjem, po 35 už zase hrozí, že budete v důchodu dříve, než veškerý dluh bance dokážete splatit. A vejít se do rozmezí devíti let, je možná trochu stresující.

pracovní dohoda

Nebankovní společnosti pomalu usedají na trůn

Ne všechny banky však na věku tolik bazírují, u některých můžete dosáhnout na hypotéku třeba i v 50. Tedy v případě, kdy bance dáte dostatečnou záruku, že úvěr dokážete splatit. Nesmíme však zapomenout ani na často opomíjené nebankovní společnosti, které stále nejsou tak rozsáhlým poskytovatelem hypotečních úvěrů jako banky, přesto jim dokáží velmi hravě konkurovat. Řada nebankovních společností nabízí mnohdy nejlevnější hypotéku Fahd s podmínkami, které byste v bankovním sektoru hledali jen marně. Tak proč to nezkusit?