Starat se o svůj bazén musíte opravdu poctivě

Starat se o svůj bazén musíte opravdu poctivě

Se všemi věcmi je to stejné. Jakmile s nimi zacházíte tak, jak by se nemělo nebo s nimi zacházíte jako s haraburdím, tak se dříve nebo později špatné zacházení na dané věci nepříznivě podepíše – nebude fungovat dobře, bude zašpiněná, zanedbaná, zkrátí se její životnost. A ohledně bazénů a bazénové vody je to to samé. Spousta lidí si pořídí bazény, aniž by se předtím seznámila s jeho údržbou.
špinavý bazén
Proto se často najdou i takoví, kteří řeší údržbu dosti svérázně – podle toho to také vypadá. Věděli jste, že někteří lidé dávají do bazénu kuchyňskou sůl, aby sloužila namísto té bazénové? Samozřejmě, sůl jako sůl. Co se týče složení, je to stále to samé. Avšak bazénová sůl je zbavena určitých látek, které by jenom dělaly neplechu. Tím pádem kuchyňská sůl, která obsahuje jód a fluoridy není tak úplně vhodná na čistění bazénu.
vysavač na dně

Kvalita pro vás, kvalita pro váš bazén

Kdo by nechtěl pořádnou kvalitu za rozumnou cenu? je jedním místem na internetu, kde se dozvíte více o tom, jak se správně starat o svůj bazén a vodu v něm. Je ale bezesporu nutné neustále klást na srdce, že pouze s kvalitními přípravky, které jsou URČENY pro bazény, můžete mít takové výsledky, jaké byste chtěli. Nemůžete čekat, že snaha „obelstít“ a koupit si něco jiného se vyplatí. Mějte se vždy na pozoru před těmi, kteří slibují zázraky v malých krabičkách. Vždycky si ověřte na internetu, s čím máte tu čest. A hlavně se snažte dělat to vše s co nejmenší chemií.
stroj na čištění bazénu

Například filtry mohou být i přírodní

Štěrk či písek má naprosto úžasnou vlastnost čistit vodu, která je přes něj přeháněna. Proto jsou filtry naplněné pískem takovým trhákem, nevyužívá se žádná chemie, pouze přirozená cirkulace vody a záchytné vlastnosti kamínků a jemných částic. Velkou pozornost věnujte bazénu, pokud se v něm koupou i děti. Některé mohou být alergické na chlór nebo se mohou bazénu napít, pokud jsou opravdu malé.