Někdy se špatně dohání ztracené peníze

Někdy se špatně dohání ztracené peníze

Dejme tomu, že se vám naskytne příležitost koupit opravdu dobrý šperk. Tedy je alespoň na první i druhý pohled bezvadný a za tu cenu, říkáte si, by se to mohlo oplatit. Přeci jen, muži i ženy ocení pěkný šperk, který vždycky udělá radost. Zvláště, pokud jej koupíte levně, ale vypadá, jako by stál mnohonásobně více.
kapesní hodinky a medailón
Často se ale taková idea rozpadne v prach, protože se jednoduše stane to, že zjistíte, že se vlastně jedná jenom o velmi pěkný šunt, který však stát za moc nebude. Nejhorší je to, že pořád to jsou peníze, které jste utratili jen tak, aniž byste proto měli jakýkoliv důvod. To se potom těžko unáší. Hlavně, když máte spoustu jiných výdajů. A my to chápeme, občas chce člověk dobře vypadat, ale nemá na to rozpočet a tak se uchyluje k těmto nepříliš dobrým napodobeninám.
červené náušnice

Někdy je prostě lepší připlatit si

To je to první, co by nás mělo před koupi zastavit a upozornit. Někdy je prostě lepší si za dobrou kvalitu pořádně zaplatit, i když to znamená, že budete muset vynechat některou z vašich kratochvílí, jako je například popíjení piva s kamarády (či kamarádkami). Možná to vypadá jako nesmírná oběť, ale poté se vám to vrátí v dlouholeté kvalitě, která jen tak nepomine a hlavně lesk vašeho šperku jen tak neopadne. Je nesmírně důležité vědět, za co by vlastně měl člověk utrácet a co by si měl kupovat. Někdy je holt ale těžké rozhodnout se.
šperky s diamanty

Co dělat, když se rozbije po měsíci?

Chtějte po prodejci, ať je jakkoliv podezřelý a vyhýbavý, ať vám to proplatí anebo pokud mu věříte, ať vám daný šperk vymění za jiný stejné hodnoty. A kdyby se vrtěl a ostýchal, tak mu vždycky můžete poblahopřát hodně štěstí a podat podnět České obchodní inspekci, která už si s takovými „obchodníky“ poradí. Minimálně vám alespoň pro příště poradí, jak si vybrat mnohem lépe a nezaplatit zas tak velkou pálku, jak by si jeden myslel. Stačí u toho všeho jenom používat trochu hlavu.


Nezařazené