Nejvyšší čas na výrobu vánočních věnců

Nejvyšší čas na výrobu vánočních věnců

K vánočním svátkům patří nepopíratelně i výzdoba. Takový věnec je pro Vánoce typickou dekorací a zdobí nejedny dveře domu nebo i interiéru. Jeho pořízení však stojí už čím dál tím více peněz, a přitom na něm není nic speciálního. Místo toho, že si ho koupíte, si můžete každý rok vyrobit vlastní a zcela jiný. A aby toho nebylo málo, postačí vám na něho vše, co najdete i doma.

vánoční věnec na plotě

Netradiční, ale pořád sváteční

Myšlenkou při výrobě věnců je zachovat jeho zimní atmosféru. Jako zdobení můžete použít nespočet věcí, které se zimou souvisí a hravě je zvládnete vyrobit i doma.

1.    Jako dekorace použijte klidně i vánoční ozdoby na stromeček. Jistě vám pár kousků nebude chybět, ale pokud jen přece, neváhejte si jich upéct. Perníčky jsou hotové téměř za chvilku a vydrží nesmírně dlouho. Bude to krásná a chutná podívaná, když váš věnec bude doslova k snědku.
věnec na dveřích

2.    Vyzkoušet můžete i vystřihování sněhových vloček z tvrdého papíru. Pokud jich obalíte alobalem získáte ještě kouzelnější a třpytivý efekt. Místo sněhu použijte umělou napodobeninu v podobě kokosu nebo bílé mouky, kterou zastříkáte lakem na vlasy.

3.    Báječnou pomůckou je samotná vata. Z ní můžete udělat nejen dekorace v podobě vloček, sněhuláků nebo andělíčků, ale rovněž ní obalit celý váš korpus. Do mezer pak můžete nalepit vánoční zdobení na cukroví nebo ji posypat třeba třpytkami z baněk na stromeček.

4.    Abyste dosáhli ještě dokonalejšího detailu, můžete celý věnec provonět nějakou esencí, která bude obsahovat pomeranč, jablko, skořici nebo vůní jehličí. Fantastické jsou na to éterické oleje na svíčky.

5.    Co se týče korpusu, můžete si ho koupit nebo vyrobit doma. Ten obyčejný (polystyrenový) seženete ještě poměrně levně, dražší však budou ty z jehličí nebo proutí. Doma si ho snadno vyrobíte z nějakých drátů, molitanu nebo houbiček na nádobí. Musíte jich však pořádně zpevnit a zakrýt vše tak, aby nic nevykukovalo ven.
věnec z ozdobiček

Vyrobit si vlastní vánoční věnec není pouze o tom, abyste na něm ušetřili peníze, jde především o kouzlo a náladu, kterou vám jeho výroba přinese a samozřejmě i o to, že budete na sebe pyšní za to, jak jste šikovní a vánoční atmosféra vás pohltila.