Ložnice, ve které se budete cítit příjemně

Ložnice, ve které se budete cítit příjemně

Při zařizování interiéru je pro nás mnohdy na pomyslném žebříčku až úplně na konci. Je sice pravda, že se jedná o soukromý prostor, který nedáváme ostatním příliš na odiv, to ale neznamená, že bychom mu měli věnovat o to menší péči. V ložnici trávíme přibližně jednu třetinu dne, což rozhodně není málo a tomu bychom měli uzpůsobit už samotný prostor. V ložnici bychom se zkrátka měli cítit dobře.

žena po ránu

Naše oáza klidu, ve které budeme odpočívat, relaxovat, usínat a následně se probouzet plní energie. Pokud jsou vám tyto pocity vzdálené, s největší pravděpodobností bude něco ve vaší ložnici špatně. My vám proto dnes přinášíme pár tipů, díky kterým se vám bude spát jako na obláčku.

Která místnost to bude?

Nově jste se nastěhovali a přemýšlíte, kde že ta ložnice vůbec bude? Ideální je zvolit místnost, která se nachází na severní straně. V takto situované ložnice vám bude příjemně a v letních měsících jistě uvítáte chladnější klima, kterým pokoje na severní stranu disponují. Pokud toužíte po probouzení společně se slunečními paprsky, ložnice na východní stranu bude pro vás to pravé.

moderní interiér

Mnohdy je ale dispozice poněkud složitější a některé plány nám snadno zhatí. Například ruch pod okny nebo osvětlení z ulice klidnému spánku jistě nepřidají. Je proto důležité vybírat místnost tak, abychom si mohli dopřát ničím nerušený spánek po celou noc.

Kvalitní nábytek, vzdušný prostor

V ložnici nám často stačí pár kousků nábytku, jak se říká, nic se nemá přehánět. Kvalitní postel společně s matrací je nejdůležitější prvek v celé místnosti. Po stranách jí krásně doplní dva menší noční stolky pro uložení nejrůznějších drobností. Pokud hned v návaznosti ložnice není prostorná šatna, bez vestavěné skříně https://www.sten-skrine.cz/ se neobejdete. Hodí se i do menší místnosti a poskytnou dostatek úložného prostoru.