Proč používat kokosový olej na vlasy? Regenerované a krásné vlasy můžete mít během chvilky

Proč používat kokosový olej na vlasy? Regenerované a krásné vlasy můžete mít během chvilky

Kokosový olej je stále oblíbenější a opěvovaný. Jeho vliv na naše zdraví ale i krásu nelze popřít. Jak jej používat a mít krásné a regenerované vlasy?

Proč používat kokosový olej na vlasy? Regenerované a krásné vlasy můžete mít během chvilky

Účinky kokosového oleje jsou mnohostranné, kromě toho, že jde o šikovného a zdravého pomocníka v kuchyni se v něm skrývá řada benefitů pro naši krásu a vitalitu. Kokosový olej má široké spektrum využití, může se s ním vařit, smažit i péct a to mnohem zdravěji, než s běžným olejem, pomáhá při hubnutí, protože napomáhá urychlit spalování tuků a urychluje metabolismus, dá se použít jako tělový krém pro krásnější pokožku i jako bělidlo na zuby. Pokud vás trápí suché vlasy úplně bez života, máte suchou pokožku hlavy a trápí vás roztřepené konečky, věřte, že i v tomto případě se vyplatí používat kokosový olej.

pexels-photo-973401

Zázrak pro vlasy

Kokosový olej vlasy Nakliceno se dá využívat hned několika způsoby. Nejúčinnější je rozhodně výživná maska na vlasy z kokosového oleje, ale pozor, maska hodně vlasy promastí, pokud použijete oleje moc, budete si muset vlasy omýt několikrát a tím se konečný účinek masky o něco snižuje. Masku z kokosového oleje vytvoříte velmi snadno. Podle délky vlasů bude potřeba odhadnout ideální dávku oleje – na vlasy střední délky je zapotřebí přibližně pět lžic oleje, na vlasy kratší, ale rozhodně lžic uberte. Olej pak už jen stačí zahřát v mikrovlnné troubě nebo za pomocí fénu tak, aby se dal do vlasů rovnoměrně rozetřít.

Až bude olej po celé délce vlasů nanesený je nutné vlasy zabalit do ručníku a nechat působit. Úplně nejlépe uděláte, když masku necháte působit přes noc, postačí ale i dvě až tři hodinky. Poté vlasy umyjte oblíbeným šampónem a již při další úpravě vlasů si budete moci všimnout toho rozdílu. Vlasy budou hebčí, nebudou se lámat, budou vyživené a regenerované. Tato maska se hodí i při problémech s lupy a pomáhá i proti vypadávání vlasů.

pexels-photo-5608056

Co si na něm ceníme

Kokosový olej má složení, které vlasům dokonale prospívá. Díky obsahu vitamínů K a E, železu a nasycené mastné kyseliny laurové vlasy regeneruje, vyživuje, dodává jim pevnost i jemnost a dokáže dát dohromady i hodně poškozené a oslabené vlasy. Kokosový olej se hodí i pro masáže pokožky hlavy, použít se dá také jako kondicionér, kdy se po nanesení ihned smyje – vlasy jsou pak krásnější na pohled a dají se snadno rozčesat.

Kokosový olej si okamžitě zamilujete i vy.