Jak vybrat dítěti sportovní kroužek

Jak vybrat dítěti sportovní kroužek

Přání dítěte       Samotná tužba dítěte po vysněném sportu by měla být pochopitelně v rozhodování jedním z nejdůležitějších podnětů a je-li už v době volby druhu sportu pevně vyhraněno a zároveň neexistují vážné překážky, je vždy dobré touhu podpořit.      
trénink fotbalisty                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Poměrně častým nešvarem ze strany rodičů bývá promítání vlastních většinou nesplněných snů z časného mládí a chtění, aby jejich dítko zažilo to, co oni nemohli, typu: „Hokej je nejlepší, chtěl jsem být slavným hokejistou, ale naši na to neměli peníze, my ti to můžeme dopřát, tak co máš na nějakém lezení na stěnu?“  Možná bude prospěšnější synovi či dceři možnosti přednést a následně respektovat jeho či její preferenci.
 
2.       Tělesná konstituce
       Je potřeba také zvážit, zda pro daný druh sportu má jedinec odpovídající stavbu těla. Děti se ještě samozřejmě mění, ale některé znaky ukazující na nevhodnost určitého druhu sportu jsou rozpoznatelné v poměrně raném věku a trenér-odborník by měl být schopen rodiče na tuto skutečnost upozornit.                                                                                                                                                                                                 Kupříkladu pro dítě křehké konstrukce i kostí nejspíše nebudou bojová umění tím pravým, stejně tak jako pro malou slečnu, která je podsaditá, nebude ideální balet.
trénink baletek
 
3.       Finanční možnosti
       Propočtení nákladů, které budou potřeba k zajištění nezbytných propriet pro provozování aktivity včetně ceny samotného kroužku, je také důležitou součástí výběru.                                    Jsou sporty finančně náročné – jako třeba již zmiňovaný hokej a naopak ty přívětivější k vaší peněžence.                                                                                                                                          Dobré informace zajistí úspěšné rozhodnutí, přínosné bude se poptat ve vytipovaných organizacích přímo, neboť všechny výdaje nemusí být laikovi zjevné.
 
4.      Místní dostupnost
          Pro každého opatrovníka je podstatný fakt o vzdálenosti jednotlivého oddílu nebo klubu.   Výtečným zdrojem informací bývají kamarádi juniora či juniorky, učitelé ve škole a podobně. Nápomocny mohou být i webové stránky – jako například společný projekt Českého olympijského výboru a známé loterijní společnosti – kde po zadání konkrétního sportu a místa bydliště vyhledávač nalezne nejbližší zařízení.

 

1.      Nezařazené