Mám milenku

Mám milenku

A co teď? Kupodivu společnost nevěru mužů toleruje podstatně snáze než u žen a mezi kamarády můžete ještě získat obdiv, obzvlášť je-li vaše partnerka mladší a s postavou dlouhonohé modelky. O to snáze může sami sobě namluvit, že máte vše pod kontrolou anebo dokonce, že takhle budete spokojenější a spíš vytrváte i v původním vztahu, kde jsou děti. Žijete ze dne na den, užíváte si všeho, co je neobvyklé, překvapující a vášnivé. A počítáte s tím, že tahle to zůstane.
hádka manželů
 
Připravte se na to, že v jednu chvíli se o vaší milence velmi pravděpodobně dozví vaše partnerka. A s tím přijde i nutnost řešit, co dál. K otázce, se kterou ženou žít, může přibýt i (neplánovaná) varianta „sám“. Za téhle zapeklité situace je hodně věcí mimo vaši kontrolu a každá ze zúčastněných stran má trochu jiné zájmy. A jaký je ten váš? Tím byste měl začít.
 
Typický muž je nerozhodný, prostě neví. Doma mu vyhovuje, že partnerka zajistí děti i domácnost. S milenkou zažívá dobrodružství a připadá si konečně zase jako dobyvatel. Ale jak tohle skloubit a dát dohromady? Jednoduše: musíte si vybrat nebo to okolnosti zajistí za vás. Důležité pravidlo pro další dny zní: pokuste se neškodit a nezraňovat, i když narazíte na rozhořené okolí.
rande u kávy
 
Jsou vztahy, které odhalenou nevěru jednoho z partnerů přežijí bez rozchodu a jsou i takové, ve kterých si partneři nevěru tolerují. Přesto nemalá část končí rozvodem či rozchodem. Pokud už nastane, je rozumné vzít v úvahu zájmy nedospělých dětí, zvlášť když mají rády oba rodiče, a nastavit porozchodové uspořádání s ohledem na ně. Zkuste se vyhnout sporům, do kterých zatáhnete děti. Jakkoliv hrozně to zní, nemusí být rozchod jen ztrátou. To za předpokladu, že v sobě najdete odvahu jít za svým cílem, a reálně přijmete odpovědnost za to, co patřilo na vaše konto selhání ve vztahu.
 
Vraťme se ale na začátek, je to jako ve filmu: právě se chystáte na firemní večírek a neplánovaně trávíte o pár minut navíc v koupelně. V práci to začalo jiskřit mezi vámi a kolegyní a rád byste vypadal dobře, její zájem vám lichotí. Kdybyste věděl, co všechno vám následně tohle rozhodnutí přinese, jednal byste stejně? Stálo by vám to za to? Co myslíte?