Dodávku z půjčovny můžete využít i pro dovolenou na Máchově jezeře

Dodávku z půjčovny můžete využít i pro dovolenou na Máchově jezeře

Pronajmout si dodávku z půjčovny dodávek Praha Rentcarservice lze i na dovolenou a jednou z možností, kam vyrazit je Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj. Sedadla dodávek jsou prostorná, jízda je komfortnější, než v některých osobních vozech a dodávka pak může posloužit v kempu jako doprovodné a zásobovací vozidlo, které pojme běžná zavazadla i sportovní potřeby. Na Máchově jezeře můžete provozovat windsurfing, můžete vzít s sebou jízdní kola či koloběžky, v Dokeské kotlině a v blízkém okolí lze provozovat lezení po pískovcových skalách.

Máchovo jezero

Ubytování lze kromě vlastního stanu nebo karavanu zajistit např. v rekreačním středisku v osadě Bílý Kámen, kde jsou k dispozici chatky, pochopitelně lze využít i nějaký místní privat – v Doksech anebo ve Starých Splavech. Možná, že i vy si tu uvědomíte, proč Karel Hynek Mácha tolik velebil tento romantický kraj, a proč se ve své básni Máj zmiňuje o vůni borovic.

Máchův kraj

Na Máchovo jezero s pronajatou dodávkou

Nebudete se tu nudit – kromě zmiňovaného sportování tu na vás čekají příjemné písečné pláže, dají se tu pronajmout šlapadla, loďky, je tu tobogán, hřiště na plážový volejbal, sprchy, restaurace, v letní sezóně se můžete projet parníkem a samozřejmě plavat po rozloze téměř tří set hektarů dle vaší kondice a nálady.

Hrad Kokořín – tento klenot se objevil v pohádce „Princezna se zlatou hvězdou“, patří k našim nejnavštěvovanějším a nejkrásnějším hradním objektům. Po několik staletí byl pustý a neobyvatelný, teprve v roce 1918 se dočkal znovuzrození po důkladné rekonstrukci. Můžete tu i z hradní věže obdivovat úchvatné panorama zalesněné krajiny. Z Máchova jezera sem dojedete pronajatou dodávkou za necelou hodinu.

Hrad Bezděz – ten je od Máchova jezera vzdálen po silnici pouhých třináct kilometrů, můžete se sem vypravit po červené turistické značce z města Doksy pěšky, nebo se projet na kole, případně popojet s dodávkou a zaparkovat pod hradem. Odměnou pro vás bude nádherný výhled.