Vybíráme funkční oblečení – na co se zaměřit, aby splnilo svůj účel na maximum

Vybíráme funkční oblečení – na co se zaměřit, aby splnilo svůj účel na maximum

Funkční oblečení nám velmi usnadňuje aktivní život, nosit jej můžete ale v práci nebo při sportovních aktivitách. Jak jej vybírat, aby splnilo svůj účel?

Vybíráme funkční oblečení – na co se zaměřit, aby splnilo svůj účel na maximum

Funkční oblečení oceníte vždy, když si přejete být stoprocentně chráněni před nepříznivými vlivy počasí ale i před svých vlastním potem. Spodní vrstva funkčního oblečení spolehlivě odvádí od těla pot a vlhkost, vy se tam budete cítit maximálně pohodlně za každé i té nejextrémnější situace. Obecně se funkční oblečení dělí na tři vrstvy, spodní vrstvou je termoprádlo a také tričko Craft, v tomto případě, jde o to udržet tělo v suchu, i když se nadměrně potíme, druhou vrstvou jsou mikiny, které mají za úkol námi vytvořené teplo u těla udržet a poslední třetí vrstvou je ta svrchní, která má za úkol chránit nás před větrem či deštěm. Měla by být nepromokavá a samozřejmě také dostatečně prodyšná.

sport-tshirt-fabric-no2-1465819

Jak vybírat

Při výběru se zaměřte na to, jakou konkrétní vrstvu budete potřebovat, někomu vyhovuje kombinace všech tří vrstev dohromady, v letních měsících pak obvykle postačí jen první a druhá vrstva, kombinovat se dá ale i první a třetí vrstva a podobně, vše se odvíjí od toho, kam vyrážíte, jak dlouho tam budete ale i od toho, jaké má být počasí. Uvědomte si, jakou fyzickou aktivitu máte naplánovanou a podle toho uzpůsobte svůj výběr, je to důležité. Pokud vybíráte termoprádlo, určitě se poohlídněte po takovém, které vám bude na těle příjemné. Vyrábí se totiž z různých materiálů a tak je potřeba uvědomit si, co preferujete.

nature-and-radical-sport-1383513

V neposlední řadě se zaměřte na správnou velikost. Oblečení by vám mělo dokonale padnout, jen tak může splnit stoprocentně svůj účel a vy se budete cítit pohodlně. Uvědomte si také, kolik můžete do oblečení investovat, i když se zde větší investice jistě vyplatí, pokud oblečení využijete pouze párkrát do roka, nemá smysl zbytečně do něj vkládat větší částky.

I péče je důležitá

Funkční prádlo i oblečení je velmi odolné a jeho cena není nejnižší, proto každý určitě chce, aby mu vydrželo, co nejdéle. V tomto případě se také zaměřte na jeho následnou péči. Dobrou zprávou je, že se určitě může prát v pračce, ale má to svá pravidla. Oblečení obracejte a perte ho vždy maximálně na čtyřicet stupňů. Pokud by bylo více znečištěné, raději jej předeperte v ruce a používejte jemný prací prostředek.

S funkčním prádlem a oblečením se vám bude do přírody vyrážet určitě lépe.