Nepodceňujte finanční potíže

Nepodceňujte finanční potíže

Život je něco notně nejistého. Člověk tu nemůže počítat prakticky s žádnými neměnnými jistotami, protože stačí kolikrát i jenom málo, aby se vše změnilo. A to jak k lepšímu, tak bohužel i k horšímu.

Je-li tedy člověk prozíravý, ví, že se v jeho životě může ledacos zkomplikovat, a proto se postará o to, aby všechno kdykoliv aspoň nějak zvládnul. Což znamená například i zajištění si finančních rezerv, s jejichž pomocí by se daly překonat možné problémy.

eura peníze

Jenže mnozí z nás takové finanční rezervy nemají, nebo je mají jenom v naprosto nedostatečné výši. A když potom na někoho takového dolehnou problémy finanční povahy, zastihnou ho v nedbalkách, tedy nepřipraveného. A kdo není na finanční potíže připraven, ten to má skutečně hodně těžké.

Když nemá člověk naspořeno, aby s pomocí úspor vyřešil panující potíže, musí obvykle uvažovat o tom, že by si měl někde nějaké peníze půjčit. Jenže není-li připraven ani na tuto eventualitu, ani zde se mu nedaří. Žádá o půjčky v bankách, jenže tam po něm chtějí doložení vysokých příjmů, čistých registrů dlužníků a kdo ví, čeho všeho ještě, a nakonec ho tu označí jako nedostatečně kvalitního a tudíž nežádoucího zájemce, kterému nepůjčí. A podobný nepřipravený člověk aby se uzoufal.

eura v kapse

A co ti, kdo jsou připravení? Ti na tom nemusí být po ekonomické stránce o moc lépe. Ale přesto jsou na tom líp. Protože ti už předem vědí, že jim v nezáviděníhodné situaci nepomohou banky mající přísná pravidla, ale výhradně hypotéka bez registru od nebankovní společnosti. A ti si tak požádají o podobnou nebankovní hypotéku, dají za ni do zástavy svoji nemovitost a hned mohou mít k dispozici peněz habaděj a mohou i nadále normálně žít.

Díky oné zástavě se totiž u nebankovních hypoték žadatelé nijak dlouze a složitě neprověřují a přijdou si na své, i když nemají moc co nabídnout. A to je právě pro lidi v tísni ta nejdokonalejší volba, pro niž se jenom mohou rozhodnout.