Boj s nemocí

Boj s nemocí

To je takový nějaký bacil, který sedí na zdi domu a špehuje lidi. A když uvidí někoho příhodného, toho, kdo má oslabenou imunitu, ihned startuje svůj vůz a člověka přepadne. Nebo udělá hup, hup a už je u vás. Ihned zahájí útok a dostane se vám do těla. Zde zanechá války jako takové a začne se množit. A pozor, množí se nekontrolovaně, tudíž zde kyne nebezpečí.

Virus se chová stejně, jsou spolu staří kamarádi a v podstatě jsou to stejné potvory. Stejné jako baterie. Cože? Ach tak, pardon, bakterie.

Jaký že je mezi nimi rozdíl? Kdybychom šli do detailů, tak to bychom si článek četli ještě na Vánoce. Zkráceně to vezmeme jen tak letem světem, vir nemá vlastní metabolismus. a aby se mohl, potvora, množit, potřebuje hostitelskou buňku. Naproti tomu bakterie svůj metabolismus mají a jsou asi tisíckrát větší. Dále to již rozebírat nebudeme.

Že jsem zapomněl na bacila? Ale ne, právě jsem o nich psal. Bacil je jen lidový výraz pro oba popsané potvoráky a ještě jakékoli další. Slovo bacil je nerozlišuje.

léky

Takže nyní k dalšímu ději. Potvůrky se množí v našem těle, dělají tam neplechu, kazí krev a vůbec se tam chovají jako oni známí barbaři v okrasných zahradách. A člověk se jim musí postavit, protože jinak…

Postavit, postavit, ale jak? Nu, přece máme lékaře. A ten nás vyšetří a pošle kam?

Ale fuj, na co to myslíte, pošle nás do lékárny pro léky. A podle toho, jak je lékárna zásobena si je vezmeme, nebo běháme po celém městě a většinou velmi sprostě nadáváme. Nadáváme na celé zásobování lékáren, ačkoli ono zrovna nemusí ta první příčina.

virus

Těch může být více, ale vždy je na vině lékárna jako taková. Ta má objednávat léky a počítat třeba s tím, že vypukne chřipková epidemie. V druhé vlně pak za to může výrobce. Distributor jako takový je většinou zcela mino hru, protože pokud lékárna neobjedná…

Nuže, nezbývá, než vám přát abyste na bacily nenarazili.