Do Alp nebo do Tater s pronajatou dodávkou

Do Alp nebo do Tater s pronajatou dodávkou

Rakouské a švýcarské Alpy jsou oblíbenou horskou destinací vzhledem k jejich blízkosti. Obdivujeme na nich horské štíty s nadmořskou výškou přes čtyři tisíce metrů, ovšem když se na takovém místě octnete, může na vás působit poněkud stísněně. V letním období k těm nejzajímavějším místům nepatří samotné vrcholky hor, ale spíše údolí a nižší polohy, kde ostře kontrastuje zelená tráva pastvin s lesním porostem. Zelená barva dává celému obrazu živoucí energii, kterou ještě více dokreslí pohled na údolní jezera v okolí Salzburgu či Vídně. Chcete –li prožít něco takového na Slovensku a nemáte zrovna namířeno do Alp na ledovec kvůli lyžování, obraťte kormidlo směrem na Poprad – Vysoké Tatry.

Vysoké Tatry

Můžete sem vycestovat s pronajatou dodávkou po dálničním tahu D1 přes Bratislavu, Trenčín, Žilinu a Liptovský Mikuláš a cestou obdivovat něco podobného, co prožijete v hluboce zaříznutých alpských údolích. Dálnice směřuje mezi nejvyššími slovenskými pohořími Malá a Velká Fatra a Nízké a Vysoké Tatry.  Alespoň na krátkou půlhodinovou přestávku se zastavte u přehrady Liptovská Mara, odkud můžete pořídit překrásné panoramatické záběry na slovenské velehory.

krajina pod tatrami

Výhodou Vysokých Tater je jejich samotný kontrast vůči okolní krajině a právě ten magicky působí na lidskou duši. Ubytování v soukromí tu poskytuje řada penzionů, kde ponecháte dodávku z půjčovny dodávek Praha https://www.pujcovna-praha9.cz/ v bezpečném zázemí, a odtud se pak můžete vydat na turistické výšlapy. A které určitě stojí za to?

Z Tatranské Lomnice lanovkou na Skalnaté pleso, odtud na Velkou Svišťovku a postupný sestup k Zelenému plesu a Dolinou Zeleného plesa zpět. Anebo  ze starého Smokovce na Hrebienok, k vodopádům Studeného potoka a dále výstup k Téryho chatě. Třetí výlet může být spíše odpočinkový ze Štrbského plesa k Popradskému plesu a zpět. A konečně místa s krásnými výhledy do údolí vás jistě osloví po výstupu Mlynickou dolinou k vodopádu Skok, k Capiemu plesu, k Bystrému sedlu a odtud zpět po žluté značce Furkotskou dolinou.

2/5 - (1 vote)