Chybí vám energie? Doplňte jí i bez pomoci energy drinků!

Chybí vám energie? Doplňte jí i bez pomoci energy drinků!

Léto je nezadržitelně tady a s ním přichází období dovolených a tolik očekávaného odpočinku. Také máte poslední dobou pocit, že na vás v práci všechno padá, nic nestíháte a únavu zaháníte hektolitrem kávy nebo ještě hůř popíjením energetických drinků. Zapomeňte na povzbuzovadla v plechovkách, které sice na malou chvíli dokáží zahnat únavu, ale pro tělo nejsou nic zdravého. Proč nezkusit přírodní alternativy, které mají na náš organismus podobný účinek, ale pochází z přírody a našemu tělu prospějí.

Energetické nápoje jsou skvělým způsobem, jak našemu tělu dodat potřebnou energii. Náš organismus je v neustálém stresu, pracujeme přes míru a zkracujeme potřebnou dobu spánku na minimum. Ačkoliv se po vypití takového nápoje můžeme cítit na nějakou dobu opravdu o poznání méně vyčerpaní, není vhodné se k těmto alternativám uchylovat často, jelikož nejsou tyto látky našemu tělu vlastní. O to hůř, pokud se je snažíme ve větší míře míchat s alkoholickými nápoji.

Když organismus touží po doplnění energie. Jak jí doplnit?

Energetické nápoje mají za úkol hlavně probudit organismus k životu. Přitom podobné účinky má i spousta přírodních látek. Mezi takové zástupce patří například guarana, matcha, maté nebo zelený čaj. Tyto přírodní zdroje čisté energie navíc obsahují i celou řadu antioxidantů, která účinně bojuje proti volným radikálům.

Paulínie Nápojná

doplňky stravy

Tento strom má domov v jižní Americe, kde už dávné kolonie znaly účinky této magické rostliny. Dnes Brazilci z plodů tohoto stromu připravují svůj vlastní energetický nápoj. U nás najdete tyto plody nejčastěji ve formě prášku, nejsou ale výjimkou ani guarana tablety, které představují komplexní a rychlý přísun energie.

Zelený čaj na povzbuzení energie

matcha tea

Zapomeňte na „čaj“ z pytlíku a zainvestujte do pravého sypaného čaje z vrchních lístků, které dodají čaji nenahraditelnou chuť vůni.