Podložku na cvičení můžete vytáhnout i ven na trávník

Podložku na cvičení můžete vytáhnout i ven na trávník

Faktem je, že tyto výrobky začaly plnit regály obchodů především kvůli pohodlí při pohybových aktivitách v interiéru, ale to neznamená, že bychom je nemohli využívat i na trávníku. Pochopitelně se nehodí k pokládání na asfalt, kde by podložka utrpěla nevratným znečištěním, ale trávník pro ni neznamená zásadní újmu. Podložku lze pokládat venku i na keramickou či zámkovou dlažbu, dřevěné či laminátové obklady a podobné povrchy. Podložka na cvičení ze syntetického materiálu odolává UV záření, nevadí ji vlhkost či voda a běžný rozsah venkovních teplot, dokonce i teploty pod bodem mrazu.

cvičební pomůcky na jógu

Můžete tedy využít veškerých výhod, které tyto výrobky poskytují, tedy především změkčení cvičebního povrchu, zabránění podkluzování, odolnost vůči lidskému potu a také příjemná barva, která zlepšuje náladu a aktivizuje vůli po cvičení.

Jakou barvu si vybrat

Podložek na cvičení https://www.cvicdom.cz/podlozky-na-cviceni/ se vyrábí pestrá plejáda barev a tak máme možnost zvolit si tu, která nám nejvíce vyhovuje. Jak jednotlivé barvy ovlivňují pohybové aktivity?

cvičební podložky

Červená – je slině aktivizační, dynamická a podporuje krevní oběh a proudění lymfy v těle. Hodí se hlavně pro toho, komu dělá potíže se do průběhu cvičení pořádně „dostat a rozjet“. S červenou se dobře cvičí v chladné místnosti.

Žlutá – tu si vybírejte hlavně tehdy, máte-li potíže se žaludkem a s trávením. Žlutá pomáhá harmonizovat střed břicha a hodí se i na cvičení břišních svalů a partií hýždí.

Růžová – ta se hodí hlavně k meditaci, relaxačním technikám a ke klidnějším cvičením, např. k prvkům jógy. Je vhodná i pro muže, ačkoli se tomu někteří muži vzpírají.

Zelená – zelenou, nejlépe sytě hráškově zbarvenou, zlepšíte náladu a zmírníte deprese a dopady cvičení, jestliže to s ním trochu „přeženete“. Zelená je skvělou volbou i pro workoholiky a lidi trpící hyperaktivitou.

Modrá – ta se hodí pro dynamická cvičení, jako je aerobic či posilování. Je to studená barva a pocitově mírní přehřátí, zvláště cvičíte-li v letním období v horku nebo v přetopené místnosti.