Není svetr jako svetr

Není svetr jako svetr

Základních kousků šatníku by se dalo vyjmenovat hned několik. Jedním z nich je kardigan. Mnoho žen stále ještě tuto část oděvu opomíjí, ale jedná se vrstvu, která Vás umí zahřát v chladných měsících a také doplnit Váš outfit. Jedná se o typ svetru, který se prodává v dámské ale i pánské verzi. Základní vlastnosti, které se u kardiganu uvádí je absence límce a hlubší výstřih do tvaru písmene V.

šedé svetry

Dříve bývaly tyto svetry v módě s knoflíky, ale nyní je stylovější verze bez nich. Pozoruhodnou zajímavostí je také historie tohoto kusu oblečení a etymologie slova kardigan. Takový svetr nosil totiž už britský generál James Brudenell, 7. hrabě z Cardiganu, a to za krymské války v 19. století. Tento vojevůdce vybavil stejným svetrem i své vojáky, a pak už netrvalo dlouho a oděv se rozšířil po celé Evropě. V tehdejší době se vyráběl hlavně z vlny, která byla později nahrazena kašmírem. Přestože takové svetry byly dražší, dosáhly mezi širší veřejností poměrně velké obliby, jelikož byly velmi pohodlné. Muži si tento svetr kombinují s kravatou, ta ve véčkovém výstřihu totiž bezchybně vynikne.

dámský svetr

Ženy tento kousek ale nosí trochu jinak. Dříve s opravdu jednalo o náhradu klasického svetru, ale nyní má za úkol také napodobit kabát. Kardigan je dnes vyráběn totiž z různých materiálů a v rozličných barevných kombinacích. Skvěle se hodí v jarních a podzimních měsících, ale také i během chladných letních večerů. Jeho délka může být různá, u nejmodernějších kousků dosahuje až ke kotníkům. Pokud ho v pase utáhnete pomocí pásku, zdůrazníte tak siluetu a Váš oděv takto získá nádech elegance a šarmu. V případě, že potřebujete formálnější oblečení, je kardigan stále správnou volbou. Svým střihem může napodobit sako a hodí se tak i k business looku.

Pokud také zatoužíte mít takový kousek vždy po ruce, v rámci nabídky na e-shopu si jistě vyberete. Kardigany zde jsou velmi zajímavé a osobité, takže doplní jakýkoli outfit.