Kalkulačka pro výpočet tělesné hmotnosti BMI

Kalkulačka pro výpočet tělesné hmotnosti BMI

Jak jste na tom s BMI? BMI je zkratka názvu pro body mass index. Na výpočet se většinou používá kalkulačka. Výsledkem je totiž číslo, které indikuje, jak jsme na tom s naší vlastní váhou.

Jak jste na tom s tělesnou váhou? Hubnout či přibírat? To prozradí BMI kalkulačka.

Kéž bychom tak byli ve stavu, kdy máme přibírat na váze, u většiny lidí se spíše jedná o opak.

Většinou se totiž jedná o zcela opačný efekt a lidé se o svou tělesnou váhu zajímají spíše z toho důvodu, že by chtěli něco zhubnout. Jaké je vaše číslo? Bude to podvýživa, ideální váha nebo se budete už řadit do skupiny nadměrné váhy?

jídlo, misky

Do kalkulačky stačí zadat základní údaje o vašem stavu, čili vaší vlastní aktuální váhu, výšku postavy a rok narození. I rok narození je nesmírně důležitý. Možná se ptáte proč, ale je to poměrně jednoduché. Odpověď zní, protože jiné tělo máme ve dvaceti, které rychleji spaluje veškeré tuky, jiné ve čtyřiceti a jiné bohužel v šedesáti. Procesy našeho těla se mění a přizpůsobují věku, stejně tak jako kůže stárne, musíme si připustit, že celé tělo stárne a funguje trochu jiným způsobem, proto je důležité uvádět i pravdivý věk narození, aby výsledné číslo bylo opravdu kompletní a funkční z hlediska dalšího postupu, čili zvolení například správné diety.

cvičení

BMI je číslo, takže výsledkem bude nějaké číslo. To porovnáte s tabulkou a hned uvidíte, jak na tom jste. Tabulka vám ukáže, jestli jste podvyživení (čísla menší než 18,5), máte ideální váhu – například čísla od 18,5 až po 25 nebo máte nadváhu – čísla od 25 až do 30. Obezita prvního stupně zahrnuje čísla od 30 do 40. Zde už se jedná o závažnější problém a je potřeba nastavit přísné diety, protože tato obezita už může u daného člověka škodit jeho zdraví a může být spojena s dalšími nežádoucími zdravotními problémy. A v neposlední řadě je zde ještě číslo 40 a výše. U těchto čísel se už jedná o enormní obezitu, která by se měla konzultovat s odborníkem.

Nic nemusíte počítat z hlavy, stačí k tomu kalkulačka. Jednoduchý nástroj, který vše vypočítá úplně sám během pár sekund.

Ukázala vám kalkulačka nepěkný výsledek a vy víte, že chcete zhubnout? Můžete začít třeba s keto dietou.